foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


0532 540 03 89
info@zirvekarot.com

ZİRVE KAROT

Beton Delme Kesme Sistemleri

Kullanıcı Oyu:  / 0

Firmamız 1995 yılında Adana bölgesinde sektörün büyük bir açığını kapatmak elmaslı kesme sistemleri üzere kurulmuştur.

Markalaşmanın önemini kavrayan ADANA ZİRVE KAROT ismi Adana ve çevre illerimizde kısa sürede duyulmuş olup; taşıdığı anlam ve sorumlulukla beraber ismiyle müsemma olmuştur.

 Profesyonel ekip ve gelişmiş teknolojisiyle hizmet ağını Adana dışına taşımayı başarmıştır.

Geleneksellikten, Yenilikçiliğe doğru hızlı adımlar atıp; Avrupa standartlarında ülkemizde sektörde isminden söz ettirmiştir.

Makine ve İnsan Kaynakları yatırımlarını olması gereken standartlardan daha iyiye taşımayı kendine şiar edinmiştir.

Türkiye’de elmaslı beton kesme işini profesyonel anlamda gerçekleştiren ender firmalardan biri olmanın gururunu taşımaktadır.

Mühendislik ve Teknik bilgisiyle müşteri memnuniyeti daima ön planda olmuştur.

Adana ilinde başlayan yolculuğumuza tüm illerimizde;

Karot ile beton delme, beton kesme, elmaslı raylı kesme, hidrolik derz kesme, demir filiz ekme, kimyasal ankraj, beton kırma, tel halatlı beton kesme, beton çatlatma, carbon plaka ve elyaf ile güçlendirme hizmetleriyle devam etmekteyiz.

Adana içi ve Adana dışı çalışmalarımızda, iş sağlığı ve iş güvenliğine göstermiş olduğu hassasiyetle büyük projelere imza atmaktayız.

Zirve Karot olarak; TEKLİF, HİZMET ve DESTEK prensiplerimizle her işimizin takipçisiyiz.

ADANA ZİRVE KAROT

Tek değiliz ama en iyiyiz.


Zirve Karot Adana olarak siz müşterilerimize en uygun fiyat ve en profesyonel kadroyu ayağınıza kadar getiriyoruz.


ADANA BETON DELME VE KESME UYGULAMALARINIZ İÇİN

 

7/24 karot acil:  0850 302 37 33

Kullanıcı Oyu:  / 1

Beton delme, karot, beton delici, delme, delim olarak tabir edilebilen ve asıl adı karot makinası olan beton delmek için kullanılan makineler inşaatlardaki beton delme ihtiyaçlarının hızlı ve düzgün şekilde yapılması gereken yerlerde çözüm sağlar. Beton delme makinası olmasına rağman karot olarak isimlendirilen karot makinası yabancı dilden dilimize bu şekilde geçmesinden dolayıdır.

Bu uygulamalar ile fazla ilgili olmayan veya bilmeyen kişiler tarafından delici, karo, gibi farklı şekilde tanımlanabilir. Karot makineleri ile silindir biçiminde beton ve benzeri alanlarda 10 metre kalınlığa ve Q600 çapa kadar delme işi gerçekleştirilebilmektedir.

Kullanıcı Oyu:  / 1

Yeni sistemlerin geliştirilmesi ile inşaatlarda beton delme işleri günümüzde karot firmaları tarafından karot makineleri ile yapılmaktadır. Karot firmaları, inşaat sektörüne dahil olup beton delme kesme işlemlerini yaparlar. Beton delme işlerine hızlı ve kaliteli çözüm sağlamak amacı ile geliştirilen karot makineleri ile bütün delme ihtiyaçlarına çözüm sağlanmaktadır. 

Karot firmalarının önemi ise bu alanda büyük projelerin gerçekleştirilmesinde büyük önem taşımaktadır. Çok katlı binalar, baraj projeleri, beton kesme işlemleri, kontrollü bina yıkımı gibi alanlarda profesyonel hizmet sunan karot firmaları ile bütün delme kesme ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Karotçu olarak bilinen tek karot makinesi ile çalışan kimseler küçük çaplı işlerde ve çeşitli ihtiyaçlarda çözüm sağlamaktadır.

Binlerce delik ihtiyacı olduğu zaman veya büyük çaplı deliklerde karot firmalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Artan insan sayısı ve gelişen teknoloji ile dev yapılar oluşturulabilmektedir. Böyle zamanlarda büyük ekipman ve profesyonel ekip ihtiyacı olacağından karot firmaları giderek artmaktadır.

Büyük çaplı işlerinizde, binlerce delik ihtiyacınızda, kütle kesimlerinde, anahtar teslim beton delme kesme kırma ihtiyaçlarınızda Türkiye'nin en iyi karot firması olarak hizmetinizdeyiz.

Kullanıcı Oyu:  / 3

Şantiyelerde beton kesme, beton delme veya ek yapıların oluşturulması, aydınlatma sistemleri gibi alanlar için gerçekleştirilen epoksi ile filiz ekme uygulaması ile binalar yapısal olarak güvenli hale getirilebilir, ek yapılabilir veya büyük reklam ve aydınlatma panoları dikilebilir. Bu gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilen kimyasal dübel beton alanlar gibi ağır yükler için üretilmiş bir maddedir.

Dübelleme işlemi basit ve etkili bir uygulamadır. Ekilmesi istenen alanda filize uygun çapta delik açılarak olur. Açılmış delik içi boşaltıldıktan sonra kimyasal dübel başka bir deyişle epoksi maddesi doldurulur ve ihtiyaç olan filiz ekimi gerçekleştirilir. Uygulama bittikten sonra kimyasal dübel beton kadar sağlam bir hale gelir. Epoksi filiz ekme uygulamasının tercih edilmesi de çok sağlam olmasındandır.

Sizde binalarınızda kesim işlemleri gerçekleştirdiğinizde, ek yapacağınızda, eski binaları için güçlendirme ihtiyacınızda veya aydınlatma sistemleri gibi alanlarda epoksi filiz ekme uygulamasını yaptırabilirsiniz. Hemen arayıp, fiyat öğrenebilir ya da uygulama yaptırabilirsiniz.

Kullanıcı Oyu:  / 1

Gelişmiş teknolojinin ürünleri olan beton kesme makineleri ile günümüzde tehlikesiz, güvenli olarak kesim işleri gerçekleştirilmektedir. İşçi güvenliği ve iş kalitesi düşünülerek tasarlanmış olan beton kesme makineleri ile duvar kesme, kontrollü bina yıkımı, kolon kiriş kesimi, kapı pencere kesimleri, bahçe duvarı kesme, merdiven, derz, asfalt ve kütle beton kesimleri yapılabilmektedir.

En çok tercih edilen kesim makineleri, derz kesme makinası, hidrolik kesim makinası, halali kesim ve el kesme makinasıdır. Bu kesim makineleri sayesinde güvenli olarak tüm kesimlerde başarı olmaktadır.

Derz kesme makinası kullanım yerleri inşaat derzleri, su kanalları, kontrol derzleri ve asfalt kesimleridir. Derz kesme makinesi yatay alanlarda kullanılan elektrik, dizel veya benzinli çalışan çeşitleri olan bir makinadır.

Hidrolik kesim makinası yatay ve dikey alanlara sabitlenebilen elektrikle çalışan ve hidrolik sistem ile kesme işlemini gerçekleştiren bir kesim makinasıdır. Kullanımında sakınca olmayan bütün alanlarda kullanılabilir.

Halatlı kesim makinası, halatlı sistemi ile diğer kesim makinelerinin kesemeyeceği büyüklükte betonları rahatlıkla kesebilen bir beton kesme makinasıdır. Halatlı sistem ile kütle beton kesimleri çözüme kavuşturulur.

Kesim makinelerinin en küçüğü olan ve elde kullanılabilir olduğundan el kesme makinası adını alan el kesme makinası küçük işlerde veya yardımcı makine olarak kullanılabilmektedir.

Beton kesme makinelerini kısaca açıklamış olduk herhangi bir kesim işinizde veya kesim makinası ihtiyacınızda Zirve Karot hizmetinizde olacaktır. Hemen arayarak fiyatları öğrenebilir makine siparişi veya uygulama yaptırabilirsiniz.

Kullanıcı Oyu:  / 3

Sürekli gelişim serüven içinde olan inşaat sektörünün karot uygulamaları ile ilişkisi her zaman artarak devam etmiştir. İnşaatlarda tesisat delikleri, herhangi bir ihtiyaca yönelik delikler ve beton kesme uygulamalarında kullanılan karot makinesi ile karot uygulamaları günümüzde inşaatlarla bir bütün hale gelmiştir. 

Karot uygulamasının Türkçe karşılığı beton delme uygulamasıdır. İnşaatlarda beton delme ihtiyacı elektrik tesisatı, doğalgaz tesisatı ve sıhhi tesisatlarda, dekorasyon işlerinde, çürütme tekniği ile beton kesiminde ve herhangi bir ihtiyaca yönelik beton delme uygulaması olarak karşımıza gelmektedir.

Beton delme uygulamaları karot firmaları tarafından gerçekleştirilir. Karot firmaları beton delme operatörleri ve karot makineleri ile profesyonel olarak beton delme işlemlerini yaparlar. Beton delme ihtiyacınızda uygulamanın kalitesi açısından beton delme firması tarafından yapılması daha sağlıklı olacaktır.

Kullanıcı Oyu:  / 4

İnşaatlar ile ilgili olan çoğu kişinin bile tam olarak bilmediği karot uygulamalarını karot ne demek başlığı altında inceleyeceğiz. Karot ne demek? Karot kelime olarak carrot kelimesinin okunuşu ve İngilizce olan carrot Türkçe çeviri olarak havuç anlamına gelir. İlk karot makinesini icat edenler tarafından verilen bu ismin karot olmasının sebebi ilk karot makinelerinin havuca benzeyen bir delim yapmasındandır.

Alışkanlık olarak süre gelen karot adı hala devam etmektedir ki firmalarda karot firması olarak bilinir. Karot ne demek sorusunun cevabı olan karotun anlamı ise beton delmedir. Beton delme uygulamaları için söylenmekte olan karot uygulaması tam olarak beton delme işleri için söylenmektedir. 

Karot ne demek sorusun en kısa cevabı beton delme olacaktır yani karot=beton delme. Bu durumda karot firması beton delme firması, karot makinesi beton delme makinesi ve karot uygulaması da beton delme uygulaması olacaktır.

Kullanıcı Oyu:  / 1

Yapıların birçok aşamasında ihtiyaç olan beton delme işleri beton delme firmaları tarafından beton delme makineleri ile yapılır. Beton delme işleri her zaman karot olarakta bilinir. İngilizce bir kelimenin okunuşu olan karot kelimesi Türkçe olarak beton delme işlemi için denilir.

Dolayısı ile karot firması, karot makinesi gibi tabirlerde beton delme firması ve beton delme makinesi olarak isimlendirilir. Beton delme işlemi beton ve benzeri alanları silindir şeklinde düzgün bir biçimde delme olayıdır. Bu şekilde herhangi boru geçişi, tesisat gibi ihtiyaçlara çözüm üretilir.Beton delme makineleri ile istenilen şekilde beton delinir.Çürütme adı verilen yöntem ile beton delme makineleri ile beton kesimi yapılmaktadır. 

Beton delme ihtiyaçlarının giderilmesi için icat edilen beton delme makineleri bütün delme ihtiyaçlarına çözüm sağlamaktadır. 10 metre derinliğe kadar delim yapabilmesinin yanı sıra Q600 çapa kadar beton alanları delinebilir. 

Kullanıcı Oyu:  / 1

Beton delme makineleri ile yapılan beton delme uygulamaları birçok alanda çeşitli yöntemler ile delme kesme işleri yapılmaktadır. Karotçu olarak isimlendirilen kişi ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilir. Karot ve beton delme uygulamaları arasında bir fark bulunmamaktadır. İngilizce olan “carrot” kelimesinin okunuşu olarak dilimize yerleşen karot, beton delme uygulamalarının diğer bir adıdır.

Bu sebeple karotçu, karot firması, karot makinesi, karot kovanı, karot deliği, karot kesme gibi tabirleri beton delen kişiler, beton delme firması, beton delme makinesi, beton delme kovanı, beton deliği, beton delme kesme olarak adlandırmak mümkündür. Sonuç olarak karot işlerinin Türkçe adı beton delmedir.  

Karot uygulamalarının kullanıldığı her alanda uygulanan beton delme uygulamaları ile doğalgaz, sıhhi ve elektrik tesisatlarında, klima ve baca çıkışlarında veya havalandırma gibi yerlerde kullanılmasının yanı sıra çeşitli nedenlerle farklı ihtiyaçları karşılamak için daha çok kullanılmaktadır. Beton delme makineleri ile beton kesme uygulaması dahi mümkün olur. Küçük çaplı olarak betonda delikler yan yana açılarak kesilecek olan alan alınır. Çürütme adı verilen bu yöntem ile beton delme makinesi ile beton kesilir.

Beton delme makineleri ve hidrolik beton delme makineleri ile bütün delme uygulamalarına çözüm üretilmektedir.Q600 ve 10 metre derinliğe kadar yatay dikey alanlarda beton delme uygulaması mümkün olur. Beton mermer, granit ve kaya gibi alanlarda çözüm sağlayan beton delme makinelerimiz ile bütün delme işlerinizde bizi arayabilirsiniz.

Kullanıcı Oyu:  / 3

Beton kesme uygulaması olan ve karot makineleri ile gerçekleştirilen bu yönteme çürütme adı verilmektedir. Karot makineleri ile küçük çapta delikler açılarak istenilen şekilde beton delme mümkündür. Karot makineleri ile beton alanlar küçük ölçüde delinir ve yan yana açılan delikler ile kesim yapılır.

Delim uygulaması bitmesinin ardından tıraşlama yapılarak kaliteli bir iş yapılmış olur. Çoğunlukla beton kesme makinelerinin kullanılamadığı alanlarda uygulanan çürütme uygulaması birçok alanda çözüm üretebilmektedir ve istenilen şekilde beton kesilmesinde kullanılmaktadır.

Kullanıcı Oyu:  / 3

Karot makineleri ile yapılan bu işlem silindir şeklinde pürüzsüz olarak betonu delmek için kullanılmaktadır. Karot kelimesi İngilizce bir kelimenin Türkçe okunuşu ile dilimize yerleşmiştir, çeviri olarak havuç olsa da kelimenin kullanım alanı beton delmedir. Beton delme yerine karot olarak bilinmesinin sebebi beton delme makinelerine verilen ismin karot olmasındandır.

Beton delme yani karot makineleri günümüzde sıklıkla inşaatlarda, evlerde iş yerlerinde ve bütün beton alanlarda kullanılmaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı lazım olabildiği gibi genelde sıhhi, doğalgaz ve elektrik tesisatlarında, baca açılımları ve klima çıkışları gibi yerlerde ve çürütme yöntemi ile beton kesimi için kullanılmaktadır.

Bu yazımızın başlığının elmaslı olmasının sebebi ise karot makinelerinin elmas ile delim yapmasından kaynaklanmaktadır. Karot makineleri elektrikli makinelerdir. Motoru ve sehpası olan ve direkt olarak makineye bağlanan kovanı ile karot makinesi oluşur. Elmas ise kovanın ucundadır. Karot ucu olarak da bilinen bu elmaslar beton deliminde kullanılır ve pürüzsüz olarak delinen alana tahribat vermeden delmek için kullanılır. Elmaslar kovana kaynak yapılır ve su yardımı ile profesyonel beton delme işlerinde kullanılır.

Kullanıcı Oyu:  / 3

Çok çeşitli alanlarda kullanılmakta olan beton delme işleri beton delme makineleri ile yapılmaktadır. Bunun sebebi yapılan uygulamanın düzgünlüğü açısından çok önemlidir. Eski yöntemlerle tesisatlarda kırıcılar ile beton delinirken günümüzde beton delme makineleri ile düzgün silindir şeklinde beton ve benzeri alanların delinmesi için kullanılmaktadır.

Beton delme makineleri ile bütün delik ihtiyaçları karşılanabilirken, her zaman için pürüzsüz bir delme uygulamasını gerçekleştirmektedir. Beton delimi için tasarlanan elması ile beton delme makineleri artık binaların her aşamasında kullanılabilir hale gelmiştir. 

Yatayda ve dikeyde delim yapabilen beton delme makineleri ile 10 metre derinliğe ve Q700 çapa kadar beton beton alanlar delinebilmektedir.

Kullanıcı Oyu:  / 3

Zamanımızın teknolojisi ile geliştirilen beton delme makineleri ile günümüzde beton delme uygulamalarında kesim çözüm sağlanır. Gerek hidrolik gerekse elektrikli beton delme makineleri ile beton ve benzeri alanların delinmesi mümkündür. Mermer, kaya, granit gibi beton özelliği taşıyan alanların delinmesi için kullanılan beton delme makineleri 150 yıllık gelişimi ile yatay ve dikey alanlarda istenilen açıda delim yapabilmektedir.

Beton  delme firmaları tarafından gerçekleştirilen beton delme uygulamaları karotcu adıyla bilinen kurum ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilir. Beton delme işinizde Türkiye'nin en iyi beton delme firması olarak Zirve Karot Türkiye'nin her ilinde hizmetinizdeyiz.

Ekipman ve eleman kadrosu ile profesyonel olarak beton delme hizmeti veren Zirve Karot beton delme operatörleri ve beton delme makineleri ile 7/24 hizmetinizde.

Kullanıcı Oyu:  / 2

En kaliteli hizmeti vermek adına son teknoloji beton kesme makinelerini kullanan beton kesme firmaları genellikle Türkiye genelinde hizmet vermektedirler. Beton kesiminde kullanılmakta olan kesim makineleri hem makine hemde ekipman olarak çok külfetli olduğundan dolayı uygulamalarda maliyeti yüksek olabilmektedir.

Kesim uygulamalarından sonra makinelerin bakımı, testerelerin elmaslarının yenilenmesi gibi sebeplerden dolayı kaliteli beton kesimi müşteriler tarafından kesim fiyatları fazla gelebilmektedir. Fakat beton kesme firmaları en kaliteli hizmeti ve en güvenli kesim için beton kesimi işlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış olan kesim makineleri ile kesim yapmaktadırlar.

Beton kesme firmalarının genel olarak kullandığı makineler; hidrolik kesim makinesi, derz kesme makinesi ve halatlı kesim makinesidir. Bu kesim kesim makineleri ile beton kesme uygulamalarında çözüm sağlanmaktadır. Bu makineler sayesinde; kolon, duvar, bahçe duvarı, kiriş, parapet, derz, asfalt, merdiven, kapı ve pencere kesimleri gibi uygulamalar yapılmaktadır ve bunların haricindeki kesim uygulamaları içinde çözüm üretilebilmektedir.

Kullanıcı Oyu:  / 3

Uzun zamandır hayatımızda olan karot uygulamaları günümüzde bütün binalar kullanılan bir uygulama haline gelmiştir. Karot uygulamaları çok bilinmemekle birlikte çok yapılan bir uygulamadır. Karot beton delme işlemine denir. Beton delme uygulamaları ise karot makineleri ile gerçekleştilir. 

Beton delme uygulaması karot makinesi sayesinde rahatlıkla yapılabilmektedir. Karot makineleri ise elektrik ile çalışır ve asıl delme işlemini yapan kovan ve kovana kaynatılmış olan elmas uçlar ile pürüzsüz bir delim gerçekleştirilir. 

Delme uygulamaları için kullanılan elmaslar, kovanlar ve makinelerin kalitesi uygulamanın kalitesine doğrudan etki etmektedir. Bu açıdan uygulamalarda en doğru ekipmanların kullanılması gerekir.

Karot fiyatı ise bütün kriterlere bakılarak verilmektedir. Delinen betonun kalınlığı, çapı, beton türü, yatayda ve dikeyde olması, açısı gibi beton delinmesi için bütün etkenler karot fiyatı için önem arz etmektedir. Bu yönden karot fiyatında sabit bi fiyat söz konusu olmayıp karot uygulamalarına fiyat verilirken bütün bu kriterler göz önüne alınarak fiyat verilmektedir.

Fiyatlar da kalitede önemli olacağından uygulamanın kalitesi açısından fiyatı da ona göre artabilmektedir. Beton delme fiyatı uygulama yapan kurum tarafından keşfi yapılarak fiyatı verilmektedir. Beton delme karot fiyatları bütün bu etkenleri göz önüne alınarak verilir ve uygulama yapılır.

Kullanıcı Oyu:  / 5

Binaların yapımında kullanılan filizlerin, betonu delerek kimyasal dübel ile dikilmesine filiz ekimi adı verilmektedir. Filiz ekme uygulamaları, demir filiz ekme aydınlatma hizmetleri, metro-tramvay hızlı tren rayları, uzay çatı ve dış cephe sistemleri, çelik konstrüksiyonların da, işaret levha ve korkulukları, iskele bağlantılarında, reklam pano, koltuk ankrajmanları, rot cıvata sabitlenmesinde kullanılmaktadır.

Filiz ekme işleri seri bir şekilde yapılabilir ve işini bilen bir personel ile kaliteli bir hizmet sağlanır. Ekim uygulamasında kullanılan malzemeler; kimyasal dübel, demir filizidir, kimyasal dübel tabancası ve delik açmak için beton delme makinesidir. 

İlk olarak beton delme makinesi ile ekilecek filizin kalınlığına uygun olacak şekilde delik açılır. Delik açma işlemi tamamlandıktan sonra delik temizlenir ve açılan deliğe uygun olarak kimyasal dübel doldurulur. Kimyasal dübel doldurulduktan hemen sonra filiz ekilerek işlem tamamlanmış olur. Bu işlem tamamlandıktan kısa süre sonra kimyasal dübel reaksiyona geçerek, beton dökülmüş gibi sağlam bir yapıya dönüşerek filiz ekme uygulaması tamamlanmış olur.

Kullanıcı Oyu:  / 1

Beton delme uygulamalarında kullanılmakta olan karot makineleri pürüzsüz olarak beton delme işlemini gerçekleştirmesi kovan ve elmas sayesinde olmaktadır. Karot uygulamaları diğer adıyla beton delme uygulamaları karot makineleri ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Karot makineleri yatayda ve dikeyde delim yapabilirken aynı zaman da istenilen açıda delebilmektedir.

Delme uygulaması yapılan alanda herhangi bir tahribat olmaz iken pürüzsüz bir delme işlemi gerçekleştirilmiş olur. Karot makineleri beton delme işleri için tasarlanmış olup makinenin ekipmanları da beton delme için hazırlanmıştır. 

Karot kovanı adı verilen ve makineye doğrudan bağlı olan karot kovanı beton numunesi almak içinde kullanılmaktadır. Ucundaki elmas uçlar ile betonu rahatlıkla delmektedir. Oksijen kaynağı ile kaynatılan elmaslar beton delme için kullanılmakta olup hızlı ve kolay bir şekilde betonu delmektedir.

Kullanıcı Oyu:  / 0

Hem teknik açıdan hemde güvenlik açısından ekipmanlarında tam olması çok önemlidir. Beton kesme işleri genellikle inşaatlarda olmasından dolayı bütün güvenlik önlemlerinin alınması gerekir. Beton kesme uygulamalarında güvenlik önlemleri hem çevresel hemde kişisel olarak ikiye ayırabiliriz. Çok büyük kazalardan en küçük kazalara hepsini önleyebilmek için bütün güvenlik önlemleri alınmış olması gerekmektedir.

Teknik açıdan beton kesme uygulamalarında kullanılan ekipmanlar gerek beton kesiminde çözüm üretebilmek ve gerekse uygulamalarını gerçekleştirmek için kullanılmaktadır. Kesim makinelerinin ek aparatlar ile beton kesim uygulamalarına çözüm üretilebilmektedir.

Halatlı, hidrolik ve derz kesme makinelerinin çeşitli aparatları ile kesim uygulamalarında çözüm getirilmektedir. Bu açıdan kesim uygulamalarında aparatlar önemlidir. Beton kesme uygulamalarının temel ekipmanları ise beton kesimi için özel tasarlanmış testere ve kullanımı kesme işleri için tasarlanmış olan kesim makinesidir.

Kullanıcı Oyu:  / 0

Uzun zamandır kullanılmakta olan karot makineleri günümüzde kullanımı daha çok artmış ve artık inşaatların vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Beton delme uygulamalarında kullanılan karot makineleri beton delme işlemi için özel olarak tasarlanmış olmaktadır ve beton delme için tasarlanmış olmasından dolayı bütün delme uygulamalarında kullanılmaktadır.

İngilizceden dilimize gelen "karot" kelimesi ingilizce "carrot" kelimesinden yani havuç kelimesinden gelmektedir. Beton delme makinesi olarak ta adlandırabileceğimiz karot makinesi tam olarak yaptığı işlem betonu silindir şeklinde delme uygulamasına denmektedir.

Karot makinelerinin havuç ismini almasının sebebi ise ilk karot makinelerinin düzgün bir delme işlemi gerçekleştiremediğinden ve çıkan parçaların havuca benzemesinden dolayıdır. Günümüzde ise kart makineleri pürüzsüz bir delme uygulaması gerçekleştirirken delme işlemi yapılan alana zarar vermez, titreşim olmadan ve binaları hasara uğratmaz. 

İstenilen açıda delme işlemi yapabilen karot makineleri 10 metre derinliğe ve Q700 çapa kadar delme işlemi mümkündür. Karot makinelerinin günümüzde hidrolik ve elektrikli olmak üzere iki çeşidi vardır.

 

Kullanıcı Oyu:  / 0

Türkiye'de inşaat sektörü her daim büyümesinden dolayı karot uygulamaları da hız kazanmakta ve karot firmaları sayısı artmaktadır. Karot uygulamalarına olan ihtiyaç arttıkça rekabet çoğalmakta ve firmalar tüm açılardan kendisini geliştirmeye çalışarak diğer karot firmalarının önüne geçmeye çalışmaktadır.

Karot sektörünün gelişimi ve karot firmalarının artması ile tek karot makinesi ile çalışan kişilerin sayısı da artmaktadır. Karot uygulamaları inşaat sektöründe bulunması ve tehlikeli alanlarda çalışma yapılmasından dolayı karot uygulamalarının profesyonel bir şekilde yapılması gerekir.

Bu açıdan en iyi karot firması resmi, güvenlik önlemlerini alan ve kaliteli iş yapan bir firma olması gerekir. Karot ihtiyacınızda başvurmanız gereken sizin için en iyi seçenek olacak bir firmayı seçmeniz gerekir, dolayısı ile referansları olan, ekipman ve personel kadrosu sağlam bir karot firması uygulamalarınızın en iyi şekilde sonuçlanması için belirli kriterlerdir.

Sonuç olarak en iyi karot firması Zirve Karot gibi geçmişi olan, yüzlerce referansa sahip, bütün güvenlik önlemleri dahil ve karot uygulamaları için eksiksiz ekipmana sahip, alanında uzman karot operatörleri ile, uygun fiyat ve kaliteli işleri sayesinde Türkiye genelinde karot alanındaki başarısını kanıtlamakta sizler için en iyi seçecek olarak Türkiye'nin en iyi karot firmasının gururunu yaşamaktadır. 1995 yılından bu yana hizmet veren Zirve Karot "en iyi karot firması" olarak ve herkese bu hizmeti sunmak için Türkiye geneli çalışmaktadır.

telefon whatsapp mail